Türkçe | English

HABERLER

TÜM HABERLER

Sanayi Çalıştayında Yeni Vizyon Tartışıldı

 

İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Adıyaman Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü'nün koordinesinde Adıyaman Üniversitesi ile Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında yürütülen sanayi stratejisinin üçüncü aşaması gerçekleştirildi. 

İpekyolu Kalkınma Ajansı'nın finanse ettiği "Adıyaman Sanayisinin Üretim ve Teknolojik Altyapısının Araştırılması" projesi kapsamında, TPAO Bölge Müdürlüğü Kültür Merkezi'nde çalıştay düzenlendi. Sanayiciler, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerin katıldığı çalıştayda; Adıyaman sanayisinin mevcut durumuna yeni vizyon belirlenmeye çalışıldı. Adıyaman Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Hacı Daşdan, projenin 6 aşamadan oluştuğunu, projenin tanıtım ve projeyle ilgili anket çalışmalarından sonra üçüncü aşama olan çalıştayı gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Hacı Daşdan, "Öncelikle Adıyaman sanayisinin mevcut durumunun ortaya koymaya çalıştık. Sahada yapmış olduğumuz anket çalışmalarıyla Adıyaman'ın demogratik yapısı, kapasite kullanımları, AR-GE'ye yönelik çalışmalar, ithalat-ihracat yapıları, firmaların hukuki yapıları, finansman yapılarını araştırdık. Adıyaman'ın sanayisinin karşılaşmış olduğu sorunlarla ilgili durum analizi yapmaya çalıştık. Mevcut durumu ortaya koyarak Adıyaman Sanayi Stratejini oluşturmaya çalışacağız. Adıyaman sanayisine bir vizyon belirlemeye çalışacağız. Temel bir amaç belirleyip, bu amaç ışığında hedeflerimizi ortaya koyacağız. Bu çalışma Adıyaman'ın sanayileşme hedefinde temel taşı olacaktır. Çalışmayı bir kitapçık haline getirerek, işadamları, akademisyenler ve kurumların katkısına sunacağız. Envanter çalışmasını önemsiyoruz. Yatırımların şekillenmesi açısından önemli bir çalışmadır" dedi.
Copyright 2013 GYDO

Anasayfa   |   İletişim

İncillipınar Mah. Muammer Aksoy Bulvarı Vakıflar İş Merkezi Kat:1-2-3 27090 Şehitkamil / GAZİANTEP

Tel : +90 342 231 07 01-02 Fax : +90 342 231 07 03 E-mail : info@investingaziantep.gov.tr