Türkçe | English

DUYURULAR

TÜM DUYURULAR

TÜRKİYE'NİN "ENERJİ LİDERLERİ" GAZİANTEP 2. ENERJİ ZİRVESİ'NDE BULUŞUYOR

Basın Bülteni                                                                                                                                           28 OCAK 2014

2. GAZİANTEP ENERJİ ZİRVESİ'NDE

ÖNEMLİ KONUŞMACILARLA BÜYÜK BULUŞMA...

Bölgenin güçlü şehri Gaziantep, Enerji Zirvesi ile enerji alanındaki tüm paydaşları buluşturuyor.

 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin 21 Şubat 2014'te T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın ve EPDK 2.Başkanı Mustafa Yılmaz'ın katılımı ile gerçekleştirilecek olan Enerji Zirvesi'nde tüm taraflar ikinci kez bir araya geliyor. Ayrıca "Sanayide Enerji Verimliliği Ödülleri" de ilk kez bu zirvede sahiplerini buluyor.

İlki geçtiğimiz yıl T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın katılımı ile gerçekleştirilen Enerji Zirvesinin 2.'si, bu yıl 21 Şubatta Şehit Kamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenleniyor. Zirve ile sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda bölgede yaratılmakta olan katma değerin milli ekonomimize büyük katkı sağlamasına destek verilmesi hedefleniyor.

 Bölgenin enerji alanındaki bu en büyük organizasyonu, karar vericileri ve kanaat önderlerini buluşturarak enerji yol haritasını çiziyor. Enerji Zirvesi'ne Bakanlıklar, özel sektör, kamu, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenlerin yanı sıra  ilgili tüm taraflar katılabilmektedir.

ZİRVEYE KİMLER KATILACAK?

T.C Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın açılış konuşması ile başlayacak olan Zirvenin konuşmacıları arasında Gaziantep Valisi Erdal Ata ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey'inyanı sıra T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu EPDK 2. Başkanı Mustafa Yılmaz, Gaziantep Milletvekili - Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahattin Çimen, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı İbrahim Halil Mazıcıoğlu, İstanbul Ticaret Üniversitesi ekonomist Prof. Dr. Kerem Alkin gibi önemli isimler yer alıyor.  

 

T.C Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Enerji Bakanlığı, T.C. Kalkınma Bakanlığı, EPDK, Gaziantep Sanayi Odası ve Gaziantep Ticaret Odası gibi kurumların destekleriyle gerçekleştirilen Zirve, Sanko Enerji, SolarTürk, MB Holding, Özmaksan, Wilo, E-G Mimarlık, THY ve Gazdaş sponsorluğunda düzenleniyor.

 

ZİRVEDE NELER KONUŞULACAK?

Enerji verimliliği politikaları, sanayide enerji yönetimi, bölgedeki güneş ve rüzgar enerjisi yatırımları ve bu yatırımların geleceği, temiz enerji teknolojileri, lisanssız enerji üretiminde yeni dönem, enerji hukukunda yeni düzenlemeler Zirvenin öne çıkan konuları arasında yer alıyor. Geçen seneki başarısından güç alan Zirve'de bu yıl Ana Oturumlarınyanında interaktif olarak gerçekleştirilecek Paralel Oturumlardada önemli konular tartışılıyor.

 

SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ ÖDÜLLERİ İLE GAZİANTEP BİR İLKE İMZA ATIYOR...

Her yıl tekrarlanan ve bölgenin enerji alanındaki en büyük organizasyonunda bir ilk yaşanarak Sanayide Enerji Verimliliği Ödülleri de veriliyor.

 

Sanayide Enerji Verimliliği Ödülleri, enerji politikaları ve sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda bölgenin gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeyi planladığı çok sayıdaki başarılı uygulamayı paylaşmak ve diğer projelerin geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla düzenleniyor ve 21 Şubat tarihinde sahiplerini buluyor.

 

ZİRVE VE ÖDÜL TÖRENİNİN KARBON AYAK İZİ SİLİNİYOR!

2. Enerji Zirvesi "karbon nötr" olarak düzenleniyor. Zirve ve ödül töreni süresince ortaya çıkan CO2 emisyonları üniversite öğrencileri tarafından hesaplanarak Zirve'nin karbon ayak izi siliniyor.

 

İletişim için:

www.gaziantepenerjizirvesi.org

 
Copyright 2013 GYDO

Anasayfa   |   İletişim

İncillipınar Mah. Muammer Aksoy Bulvarı Vakıflar İş Merkezi Kat:1-2-3 27090 Şehitkamil / GAZİANTEP

Tel : +90 342 231 07 01-02 Fax : +90 342 231 07 03 E-mail : info@investingaziantep.gov.tr